دستگاه پیکسل زن چینی و ایرانی/ قالب

دستگاه پیکسل زن

دستگاه پیکسل زن - قالب دستگاه پیکسل زن - پیکسل زن - قالب پیکسل - قالب پیکسل زن - اجزای دستگاه پیکسل زن هاوین

دستگاه پیکسل زن

به دستگاهی که برای تولید پیکسل ها استفاده میشود ، دستگاه پیکسل زن گفته میشود . و به دو دسته ی اصلی تقسیم میشوند : دستی و اتوماتیک . به علت قیمت بالا و نبود قطعات یدکی برای تعمیرات در ایران از مدل های دستی استفاده میشود . دستگاه پیکسل از چند قسمت عمده تشکیل شده است .

  • پایه : برای نگهداری و تعادل دستگاه در هنگام کار

  • بدنه : بدنه فلزی برای استحکام و مقاومت دستگاه در هنگام کار

  •  صفحه نگهدارنده قالب ها : صفحه ای عموما از جنس فلز یا پلاستیک مقاوم برای جاگذاری قالب ها

  • اهرم: برای اعمال فشار بر روی قالب ها در صفحه نگهدارنده استفاده میشود

  • قالب : دستگاه پیکسل زن به خودی خود نمیتواند پیکسل ها را تولید کند . در نتیجه نیاز به وسیله ای برای جاگذاری بخش های پیکسل روی هم دارد که به آن قالب دستگاه پیکسل زن میگویند .

قالب پیکسل

قالب مهمترین قسمت در دستگاه پیکسل زن میباشد. قالب پیکسل زن در واقع از سه قطعه تشکیل شده است.(تصویر بالا)

  • قسمت بالایی : این قطعه به اهرم وصل شده و بر روی صفحه نگهدارنده فشار وارد میکند

  • قسمت پایینی مخصوص رویه:  در این قطعه “رویه”  پیکسل (قسمتی که طرح و سلفون روی آن قرار میگیرد) جاگذاری میشود.

  • قسمت پایینی مخصوص زیره : در این قطعه “زیره” پیکسل (قسمتی که سوزن در آن تعبیه شده) جاگذاری میشود.

قالب دستگاه پیکسل زن در انواع، سایز ها و اشکال مختلفی تولید و عرضه میشوند. هرپیکسل با هر اندازه ای قالب مخصوص خود را نیاز دارد. به عنوان مثل شما برای تولید پیکسل 44 میلی متری نمیتوانید از قالب 58 میلیمتری استفاده کنید. یا برای تولید یک پیکسل مربعی استفاده از قالب دایره ای غیر ممکن است.یکی دیگر از دسته بندی های قالب پیکسل مربوط به نوع اتصال آن به دستگاه میباشد . قالب ها یا بصورت پیچی و یا بصورت مگنتی (اهن ربایی) به دستگاه متصل میشوند . البته باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که خود دستگاه پیکسل زن هم باید صفحه و مدلی مطابق با قالب داشته باشد . یعنی باید هردو مدل پیچی یا هردو مگنتی باشند .اکثر قالب های غیر دایره ای مگنتی هستند. اگر شخصی به دنبال تولید پیکسل با اشکال مختلف باشد بهتر است دستگاه پیکسل زن خود را مگنتی انتخاب کند . دستگاه ها و قالب های مگنتی کمی گرانتر میباشند اما از نظر کارایی و راحتی کار از سطح بالاتری برخوردار میباشند .

دستگاه پیکسل زن - قالب دستگاه پیکسل زن - پیکسل زن - قالب پیکسل - قالب پیکسل زن - اجزای قالب دستگاه پیکسل زن هاوین
قالب -دستگاه پیکسل زن - قالب دستگاه پیکسل زن - پیکسل زن - قالب پیکسل - قالب پیکسل زن هاوین چاپ

پیکسل سوزنی

دستگاه پیکسل زن میتواند بین 10 تا 15 پیکسل در دقیقه تولید کند که رقم قابل توجهی است. البته بستگی به مهارت و سرعت فرد پیکسل زننده نیز دارد . دستگاه ها به علت سهولت کار برای افراد مختلف دو صفحه ی متفاوت دارد . بدین معنی که نوعی انتخاب سلیقه ای میباشد.

  • ریلی : جابه جایی در دستگاه بین قطعات قالب به صورت یک خط به سمت راست و چپ میباشد . در واقع دو قسمت پایینی قالب دستگاه پیکسل روی یک صفحه فلزی یا پلاستیکی بصورت ریلی حرکت میکند .

  • چرخشی : جابه جایی در دستگاه بین قطعات قالب بصورت  دورانی حول یک میله ی مرکزی میباشد . بدین معنی که قطعات پایینی با چرخش و به نوبت زیر اهرم قرار میگیرند.

هاوین چاپ با تمرکز بر نیاز مشتری اقدام به فروش انواع مدل دستگاه پیکسل زن و قالب های آن کرده . و افتخار دارد که تاکنون به حدود 150 کسب و کار در داخل کشور دستگاه پیکسل عرضه کرده است.

برای دریافت قیمت دستگاه پیکسل زن

و یا قیمت قالب دستگاه پیکسل

با واحد سفارشات هاوین چاپ تماس بگیرید