آموزش چاپ پیکسل

در ابتدای آموزش چاپ پیکسل باید به این نکته دقت داشته باشید که این فرایند نیازمند هیچ گونه تخصص و تجربه خاصی نبوده و هر کسی قادر به انجام آن چه در منزل و چه در کارگاه خواهد بود. برای چاپ پیکسل اما تجهیزات و ابزار خاصی نیاز میباشند که به معرفی آن میپردازیم:

  • پیکسل خام: در واقع پیکسلی است که هیچ گونه طرحی بر روی خود نداشته، و از دو قسمت اصلی  “رویه” و “زیره” جدا از هم تشکیل شده است.

  • کاغذ گلاسه و پرینتر: شما باید طرح های خودتان را توسط پرینتر (رنگی یا سیاه و سفید) بر روی کاغذ گلاسه چاپ کنید. برای تولید پیکسل از این نوع کاغذ استفاده میشود

  • کاتر پیکسل : از کاتر پیکسل برای برش طرح های چاپ شده روی کاغذ گلاسه استفاده میشود

  • دستگاه پیکسل زن به علاوه قالب: به دستگاهی که اجزای محتلف پیکسل را بر روی سوار کرده و پرس میکند، دستگاه پیکسل زن گفته میشود. در واقع محور اصلی آموزش چاپ پیکسل این دستگاه میباشد. و قالب دستگاه پیکسل زن در واقع محل قرارگیری اجزای پیکسل میباشد.

برای سفارش تجهیزات مورد نیاز جهت تولید پیکسل از جمله: پیکسل خام ، دستگاه پیکسل زن ، کاتر و تیغه پیکسل و سایر تجهیزات ، با واحد سفارشات هاوین چاپ تماس بگیرید


در اولین قدم از آموزش چاپ پیکسل شما باید با استفاده از نرم افزار هایی مانند Corel و Photoshop و یا هر نرم افزار دیگری که قابلیت ایجاد تصویری با خروجی jpg. دارد ،  عکس ها و طرح های خودتان را برای چاپ بر روی کاغذ گلاسه به پرینتر ارسال کنید. به این موضوع دقت کنید که برای چاپ روی هر اندازه پیکسل باید تصویری به همان اندازه چاپ کنید. به عنوان مثال برای چاپ پیکسل سوزنی دایره ای با قطر ۴۴ میلیمتر باید تصویری دایره ای شکل به قطر ۴۴ میلی متر چاپ کرده و برش دهید.

در قدم بعدی شما باید به وسیله ی کاتر پیکسل، کاغذ بدست آمده شامل طرح های خودتون رو برش داده که دقیقا مطابق و اندازه ی پیکسل انتخابی شما باشد. در این مرحله کاغذ را زیر تیغه قرار داده به طوری که هیچ حاشیه و بیرون زدگی ایجاد نشود . سپس با فشار دادن اهرم، کاغذ را برش داده و طرح خود را خارج کنید.

در مرحله بعدی آموزش چاپ پیکسل به سراغ دستگاه پیکسل زن میرویم. همینطور که در تصویر مشاهده میکنید دستگاه پیکسل زن از دو قسمت A و B  تشکیل شده است. قسمت A در واقع جایگاه به ترتیب رویه پیکسل خام، کاغذ طرح و سلفون میباشد ( همانند تصویر) و قسمت B جایگاه زیره پیکسل میباشد.

در نتیجه شما اول باید اجزای قسمت A را گذاشته و زیر اهرم قرار دهید با فشار دادن اهرم، رویه پیکسل ، کاغذ طرح و سلفون روی هم پرس شده و به قسمت بالایی قالب که چسبیده به اهرم هست انتقال پیدا میکند.

در قسمت اخر شما باید “زیره” را به پشت ( سوزن به سمت داخل قالب باشد) بر روی قالب و قسمت B دستگاه قرار دهید. دقت داشته باشید که قالب در قسمت B حاوی یک واشر میباشد که نقش بسیار مهمی دارد. واشر پیکسل برای دو نوع پیکسل استفاده میشود: ۱- پیکسل سوزنی پشت فلزی  ۲- پیکسل مگنتی. اما بقیه ی پیکسل ها نیاز به واشر نداشته و بدون واشر باید تولید شوند.

حالا قسمت B حاوی زیره را زیر اهرم قرار داده و فشار دهید. این کار باعث میشود که محتویات قسمت A که درقطعه بالایی قالب و زیر اهرم قرار دارد برروی “زیره” پیکسل پرس شده و یک پیکسل کامل را تشکیل دهد. حالا میتوانید قسمت B را کنار بزنید و پیکسل را از داخل آن دربیاورید. پیکسل شما آماده است!!

برای آموزش بهتر میتوانید به صفحه آپارات هاوین چاپ مراجعه کرده و آموزش های تکمیلی را در آن جا دنبال کنید.

اموزش چاپ پیکسل - چاپ پیکسل - چگونه پیکسل بسازم - تولید پیکسل -نحوه ی تولید پیکسل - نحوه ی چاپ پیکسل - دستگاه پیکسل زن
آموزش چاپ پیکسل - آموزش تولید پیکسل - پیکسل سازی - نحوه ساخت پیکسل - نحوه چاپ پیکسل سوزنی- دستگاه پیکسل زن - قیمت دستگاه پیکسل زن - دستگاه پیکسل - دستگاه پیکسل زن چرخشی - دستگاه پیکسل زن ریلی - خرید دستگاه پیکسل زن چینی
اموزش چاپ پیکسل - چاپ پیکسل - چگونه پیکسل بسازم - تولید پیکسل -نحوه ی تولید پیکسل - نحوه ی چاپ پیکسل - دستگاه پیکسل زن